| SKU | 4X41L51716 |
| Fits Up To (L x D x H) | 317.7 mm x 227.36 mm x 17.9 mm |
| Color | Black |
| Weight | 382.5 g |
| Warranty Type | Managed by Nidaike on behalf of Lenovo. For warranty/service, visit http://www.Nidaike.com or contact support@nidaike.com |
| Brand | ThinkPad |
| OS Requirements | OS Independent |
| Packed Weight | 432.5 g |
| Package Type | PE bag, belly band |
| Packed Dimensions (L x D x H) | 380 mm x 275 mm x 8 mm |
| Height | 275 mm |
| Length | 380 mm |
| Depth | 8 mm |
| Warranty Period | Limited Lifetime Warranty |
| Outside Fabric Material | 49% Recycled Nylon, 51% Vegan leather |
(4X41L51716) ThinkPad Professional 14-inch Sleeve
ð Call
| Types | ACCESSORIES |
|---|---|
| PRODUCT TYPE | SLEEVES |
| Brand | LENOVO |



