| SKU | 4X40N18009 |
| Fits Up To (L x D x H) | 344 x 247 x 24 mm (13.54 x 9.72 x 0.96 in) |
| Color | Black |
| Weight | 309 g (0.68 lbs) |
| Warranty Type | Limited Lifetime Warranty managed by Targus on behalf of Lenovo. More information at Targus.com/support |
| Brand | ThinkPad |
| Package Type | Polybag |
| Height | 363 mm (14.29 in) |
| Length | 262 mm (10.31 in) |
| Depth | 28 mm (1.10 in) |
| Warranty Period | Limited Lifetime |
| Outside Fabric Material | 100% Polyester |
| Padded Notebook Compartment | Yes |
(4X40N18009) ThinkPad 14-inch Sleeve
📞 Call
| Types | ACCESSORIES |
|---|---|
| PRODUCT TYPE | SLEEVES |
| Brand | LENOVO |







