| SKU | 4X41A30364 |
| Fits Up To (L x D x H) | 381 x 262 x 34 mm (14.98 x 10.31 x 1.33 in) |
| Color | Black |
| Weight | 515 g (1.34 lbs) |
| Warranty Type | Limited Lifetime Warranty managed by Targus on behalf of Lenovo. More information at Targus.com/support |
| Brand | ThinkPad |
| Packed Weight | 966 g (2.13 lbs) |
| Package Type | Polybag |
| Packed Dimensions (L x D x H) | 390 x 60 x 460 mm (15.35 x 2.36 x 18.11 in) |
| Height | 360 mm (14.17 in) |
| Length | 450 mm (17.72 in) |
| Depth | 78 mm (3.07 in) |
| Warranty Period | Limited Lifetime |
| Outside Fabric Material | 60% RPET and 40% POLYESTER |
| Padded Notebook Compartment | Yes |
(4X41A30364) ThinkPad Essential Plus 15.6-inch Backpack (Eco)
📞 Call
| Types | ACCESSORIES |
|---|---|
| PRODUCT TYPE | BACKPACKS |
| Brand | LENOVO |







