| Display Size | 98″ |
| Display Type | IPS |
| Aspect Ratio | 16 : 9 |
| Contrast Ratio | 1,200 : 1 |
| Brightness | 500 nit (Typ.) |
| Recommended Resolution | 3,840 x 2,160 (4K UHD) |
| Response Time | 8 ms (G to G) |
| Input Terminal | 3 x HDMI 2.2,1 x DisplayPort,1 x DVI-D,1 x RJ45,2 x USB-A |
| Color Gamut | BT709 95% |
| Color Support | 1.07 Billon Colors (10 bit) |
| Wall Mountable | 800 × 400 mm |
| Power source – AC/DC adapter | 420 W / 620 W |
| Weight | 66 kg |
| Warranty | 3 Year |
(98UH5J-H) Monitor LG Standard Signage 98″ IPS 16:9 1,200 : 1 3,840 x 2,160 (4K UHD)
📞 Call
| PRODUCT TYPE | Monitor |
|---|---|
| Brand | LG |
| Display Size | 98" |
| Display Type | IPS |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Contrast Ratio | 1, 200 : 1 |
| Resolution | 3, 840 x 2, 160 (4K UHD) |
| Brightness | 500 nit (Typ.) |
| Response Time | 8 ms (G to G) |
| Input Terminal | 3 x HDMI 2.2, 1 x DisplayPort, 1 x DVI-D, 1 x RJ45, 2 x USB-A |
| Color Gamut | BT709 95% |
| Color Support | 1.07 Billon Colors (10 bit) |
| Power source | 420 W / 620 W |
| Wall Mountable | 800 × 400 mm |
| Speaker | |
| Backlight Type | |
| Power Consumption | |
| Power Supply | |
| Inbox accessories | |
| Camera | |
| Weight | 66 kg |
| Warranty | 3 Year |



![20210920172522_48665_352_2.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 27'' LG 27MP400-B (IPS, VGA, HDMI) 75Hz [27MP400-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20210920172522_48665_352_2-300x300.jpg)
![20220805164022_54479_352_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 34'' LG 34WP65G-B (IPS, HDMI, DP, USB-C) [34WP65G-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20220805164022_54479_352_1-300x300.jpg)
![be5578d2-7b87-42b9-8db3-833e70caa728.jpg [29WK600-W] LG 29WK600-W 29 INCH IPS ULTRAWIDE *จอคอมพิวเตอร์](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/be5578d2-7b87-42b9-8db3-833e70caa728-300x300.jpg)
![20190227115708_23314_235_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 18.5'' LG 19M38A-B (TN, VGA) 60Hz [19M38A-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20190227115708_23314_235_1-300x300.jpg)
![20221001091522_55443_352_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 31.5'' LG 32UN880-B (IPS, HDMI, DP, USB-C, SPK) FREESYNC 4K 60Hz [32UN880-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20221001091522_55443_352_1-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์