PC Lenovo IC5 14IAB7 (90T3002WTA)
- ทำงานอย่างมีประสิทธิภาพด้วยซีพียูที่สุดทรงพลัง Intel Core i3-12100 ความเร็ว 3.3GHz
- มาพร้อมแรม 4GB DDR4 และรองรับการอัพเกรด
- เก็บทุกข้อมูลที่สำคัญได้แบบสบายๆ ด้วยฮาร์ดดิสถึง 1TB
- รองรับ Wi-Fi และ Bluetooth
- ปฏิบัติการบน Microsoft Windows 11 Home
คุณสมบัติ PC Lenovo IC5 14IAB7 (90T3002WTA)
| Brand | Lenovo |
| Model | IdeaCentre 5 14IAB7 (90T3002WTA) |
| Processor | Intel Core i3-12100 (3.3GHz up to 4.3GHz, 12MB Intel Smart Cache) |
| CPU Brand | Intel |
| CPU Series | i3 |
| CPU Model Number | 12100 |
| CPU Generation | 12th |
| Chipset | Intel B660 |
| Graphics | Integrated Graphics : Intel UHD Graphics 730 |
| GPU Brand | None |
| GPU Line | None |
| GPU Series | None |
| GPU Model | None |
| Main Memory | 4GB (1x4GB) DDR4 3200MHz UDIMM |
| Memory Slot | 2 x DDR4 UDIMM slots, dual-channel capable |
| Max Memory | Up to 32GB DDR4-3200 |
| Storage | 1TB SATA 3.5″ 7200rpm HDD |
| Storage Slot | 1 x 3.5″ HDD (up to 2TB) 1 x M.2 SSD (up to 1TB) |
| Expansion Slots | 1 x PCIe 4.0 x1, full height 1 x PCIe 4.0 x16, full height 1 x M.2 slots (one for WLAN) |
| Port | 4 x USB 2.0 1 x USB 3.2 Gen 1 1 x USB 3.2 Gen 2 1 x USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer and 5V@3A charging) 1 x VGA 1 x HDMI 2.0b |
| Optical Disk Drive | 9.0mm DVD±RW |
| Audio | High Definition (HD) Audio, Realtek ALC623-CG codec |
| Audio Jack | 1 x headphone / microphone combo jack (3.5mm) 1 x headphone (3.5mm) |
| Network | 10/100/1000 LAN |
| Wireless | WiFi 6 (11ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.1 |
| CardReader | None |
| Power Supply | 260W 90% |
| Keyboard | Yes |
| Mouse | Yes |
| OS | Windows 11 Home |
| Special Feature | N/A |
| Dimension | (W x D x H) : 14.50 x 28.70 x 34.00 cm |
| Net Weight | 5.40 KG |
| Package Dimension | (W x D x H) : 25.00 x 39.00 x 53.00 cm |
| Gross Weight | 6.70 KG |
| Volume | 51,675.00 cm3 |








