รายละเอียดสินค้าโดยย่อ
• Intel Core i5-12400
• 8GB (8GBx1) DDR4 3200MHz
• 256GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0×4 NVMe
• Intel UHD Graphics 730 (Integrated) 1x VGA 1x HDMI
• Windows 11 Home
• USB Keyboard(Black) Thai / USB Mouse(Black)
คุณสมบัติ PC Lenovo IC3 07IAB7 (90SM00A0TA)
| Brand | Lenovo |
| Model | IdeaCentre 3 07IAB7 (90SM00A0TA) |
| Processor | Intel Core i5-12400 (2.5GHz up to 4.4GHz, 18MB Intel Smart Cache) |
| CPU Brand | Intel |
| CPU Series | i5 |
| CPU Model Number | 12400 |
| CPU Generation | 12th |
| Chipset | Intel B660 |
| Graphics | Integrated Graphics : Intel UHD Graphics 730 |
| GPU Brand | None |
| GPU Line | None |
| GPU Series | None |
| GPU Model | None |
| Main Memory | 8GB (1x8GB) UDIMM DDR4 3200MHz |
| Memory Slot | 2 x Slot DDR4 UDIMM slots, dual-channel capable |
| Max Memory | 32GB |
| Storage | 256GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Storage Slot | 1 x 3.5″ HDD (up to 2TB) 1 x M.2 SSD (up to 1TB) |
| Expansion Slots | 1 x M.2 slots (for WLAN) |
| Port | 2 x USB 2.0 4 x USB 3.2 Gen 1 1 x USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer and 5V@3A charging) 1 x VGA 1 x HDMI 1.4 |
| Optical Disk Drive | None |
| Audio | High Definition (HD) Audio, Realtek ALC623-CG codec |
| Audio Jack | 1 x headphone / microphone combo jack (3.5mm) 1 x microphone (3.5mm) |
| Network | 10/100/1000 LAN |
| Wireless | WiFi 5 (11ax) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.1 |
| CardReader | 7-in-1 Card Reader |
| Power Supply | 260W 85% |
| Keyboard | Yes |
| Mouse | Yes |
| OS | Windows 11 Home |
| Special Feature | N/A |
| Dimension | (W x D x H) : 10.00 x 30.35 x 27.48 cm |
| Net Weight | 6.25 KG |
| Package Dimension | (W x D x H) : 20.00 x 39.00 x 50.00 cm |
| Gross Weight | 5.46 KG |
| Volume | 39,000.00 cm3 |








