| Types | Notebook |
|---|---|
| Grade | Commercial |
| Series | V Series |
| Sub Series | V15 G4 |
| Brand | LENOVO |
| CPU | AMD Ryzen™ 5 7430U (6C / 12T, 2.3 / 4.3GHz, 3MB L2 / 16MB L3) |
| PROCESSOR | AMD |
| NPU | 0 |
| MEMORY | 8GB Soldered DDR4-3200 (Up to 16GB (8GB soldered + 8GB SO-DIMM) DDR4-3200 offering) |
| STORAGE | 512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe® + Empty HDD Bay slot |
| Year Released | 2023 |
| Factor | Conventional |
| Display | 15.6" FHD (1920×1080) IPS 300nits Anti-glare |
| Display Size | 15.6" |
| Graphics | Integrated AMD Radeon™ Graphics |
| Keyboard | Non-backlit, Thai |
| Operating System | NOS (No Operating System) |
| Camera | HD 720p with Privacy Shutter |
| Connection ports | 1x USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort 1.2) 1x USB 2.0 1x USB 3.2 Gen 1 1x HDMI® 1.4b 1x Ethernet (RJ-45) 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) 1x Power connector |
| Wireless | Wi-Fi® 6, 11ax 2×2 + BT5.2 |
| Battery | Integrated 38Wh / 2CELL-65W Round Tip (3-pin) |
| Color | Business Black |
| Warranty | 1 Year Premium Care |
| Bundle | Lenovo 15.6" Casual Backpack B210 Black Lenovo Essential Compact Wireless Mouse |
| Option | N/A |
| Weight | Starting at 1.65 kg (3.64 lbs) |
(82YY002RTA) Notebook Lenovo V15 G4 AMD5-7430U 8G SSD512G DOS 2C
📞 Call





