| Display Size | 55″ |
| Display Type | IPS |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Brightness | 500 nit |
| Recommended Resolution | FHD 1920 x 1080 @ 60Hz |
| Response Time | 8ms (G to G) |
| Input Terminal | 2 x HDMI 2.2,1 x DisplayPort,1 x DVI-D,1 x Audio,1 x USB2.0 Type A,1 x RJ45 |
| Color Gamut | NTSC 72% |
| Color Support | 1.07 Billion |
| Wall Mountable | 600 x 400 |
| Power source – AC/DC adapter | AC 100-240V~, 50/60Hz |
| Weight | 18.8 Kg |
| Warranty | 3 Year |
(55VM5J-H) Monitor LG Even Bezel Video Wall 55″ IPS 16:9 1,000:1 FHD 1920 x 1080 @ 60Hz
📞 Call
| PRODUCT TYPE | Monitor |
|---|---|
| Brand | LG |
| Display Size | 55" |
| Display Type | IPS |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Contrast Ratio | 000:1, 1 |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 @ 60Hz |
| Brightness | 500 nit |
| Response Time | 8ms (G to G) |
| Input Terminal | 2 x HDMI 2.2, 1 x DisplayPort, 1 x DVI-D, 1 x Audio, 1 x USB2.0 Type A, 1 x RJ45 |
| Color Gamut | NTSC 72% |
| Color Support | 1.07 Billion |
| Power source | AC 100-240V~, 50/60Hz |
| Wall Mountable | 600 x 400 |
| Speaker | |
| Backlight Type | |
| Power Consumption | |
| Power Supply | |
| Inbox accessories | |
| Camera | |
| Weight | 18.8 Kg |
| Warranty | 3 Year |



![monitor-lg-ultrafine-4k-24md4kl-b.jpg [24MD4KL] Monitor LG UltraFine 4K 24MD4KL-B](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/monitor-lg-ultrafine-4k-24md4kl-b-300x300.jpg)
![20190227115708_23314_235_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 18.5'' LG 19M38A-B (TN, VGA) 60Hz [19M38A-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20190227115708_23314_235_1-300x300.jpg)
![20211129113813_50114_352_2.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 27'' LG 27UP600-W (IPS, HDMI, DP) FREESYNC 4K 60Hz [27UP600-W]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20211129113813_50114_352_2-300x300.jpg)
![20220104105735_50584_352_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 29'' LG 29WL500-B (IPS, HDMI) FREESYNC 75Hz [29WL500-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20220104105735_50584_352_1-300x300.jpg)
![20210920172522_48665_352_2.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 27'' LG 27MP400-B (IPS, VGA, HDMI) 75Hz [27MP400-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20210920172522_48665_352_2-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์