คุณสมบัติ Monitor 27” LG 27GN650-B (IPS, HDMI, DP) G-SYNC 144Hz
| Brand | LG |
| Model | 27GN650-B |
| Screen Size | 27″ |
| Panel Type | IPS |
| Pixel Pitch | 0.3108 mm x 0.3108 mm |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Brightness | 350 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Dynamic Contrast Ratio | N/A |
| Viewing Angle | 178º (H) / 178º (V) |
| Response Time | 1ms (GtG at Faster) |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Color Support | 16.7M |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| HDMI | 2 Ports |
| DisplayPort | 1 Port |
| DVI | None |
| D-Sub (VGA) | None |
| Mini HDMI | None |
| Mini DisplayPort | None |
| USB | None |
| Speaker | None |
| Special Features | AMD FreeSync Premium Technology Nvidia G-SYNC Compatible Wall Mountable 100 x 100 mm |
| Package Contents | N/A |
| Dimension | (W x D x H) : 61.42 x 29.12 x 46.59 cm |
| Net Weight | 7.20 KG |
| Package Dimension | (W x D x H) : 20.10 x 72.70 x 48.70 cm |
| Gross Weight | 9.60 KG |
| Volume | 71,163.85 cm3 |

อ้างอิงจาก : https://www.lg.com
![20220429093244_52805_352_1.jpg จอมอนิเตอร์ LG MONITOR UltraGear [27GN650-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20220429093244_52805_352_1-40x40.jpg)
![2022042909325652805_1.jpg จอมอนิเตอร์ LG MONITOR UltraGear [27GN650-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/2022042909325652805_1-40x40.jpg)
![2022042909325652805_2.jpg จอมอนิเตอร์ LG MONITOR UltraGear [27GN650-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/2022042909325652805_2-40x40.jpg)
![2022042909325652805_3.jpg จอมอนิเตอร์ LG MONITOR UltraGear [27GN650-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/2022042909325652805_3-40x40.jpg)
![20221101113014_55968_405_1.png จอมอนิเตอร์ Monitor 27.6'' LG NANO DUALUP 28MQ780-B (IPS, HDMI, DP, USB-C, SPK) 2K 60Hz [28MQ780]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20221101113014_55968_405_1-300x300.png)
![monitor-lg-20mk400a-b.png [20MK400A-B] Monitor LG 20MK400A-B](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/monitor-lg-20mk400a-b-300x300.png)

![20190227115708_23314_235_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 18.5'' LG 19M38A-B (TN, VGA) 60Hz [19M38A-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20190227115708_23314_235_1-300x300.jpg)
![2023011116300057306_1.png จอมอนิเตอร์ Monitor 48'' LG UltraGear 48GQ900-B (OLED, HDMI, DP) [48GQ900-B.ATM]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/2023011116300057306_1-300x300.png)