| Display Size | 34″ |
| Display Type | VA |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Contrast Ratio | 3,000 : 1 |
| Recommended Resolution | 3440 x 1440 WQHD @160Hz |
| Brightness | 300 cd/m2 |
| Response Time | 5ms |
| Input Terminal | 2x HDMI 1x Display Port |
| Color Gamut | sRGB 99% (CIE1931) |
| Color Support | 16.7M |
| Power source – AC/DC adapter | 100~240V (50/60Hz) |
| Wall Mountable | 100 x 100 mm |
| Weight | 7.9 kg |
| Warranty | 3 Year |
(34GP63A-B.ATM) Monitor LG UltraGear 34″ VA 21:9 3,000 : 1 3440 x 1440 WQHD @160Hz
📞 Call
| PRODUCT TYPE | Monitor |
|---|---|
| Brand | LG |
| Display Size | 34" |
| Display Type | VA |
| Aspect Ratio | 21:09 |
| Contrast Ratio | 000 : 1, 3 |
| Resolution | 3440 x 1440 WQHD @160Hz |
| Brightness | 300 cd/m2 |
| Response Time | 5ms |
| Input Terminal | 2x HDMI 1x Display Port |
| Color Gamut | sRGB 99% (CIE1931) |
| Color Support | 16.7M |
| Power source | 100~240V (50/60Hz) |
| Wall Mountable | 100 x 100 mm |
| Speaker | |
| Backlight Type | |
| Power Consumption | |
| Power Supply | |
| Inbox accessories | |
| Camera | |
| Weight | 7.9 kg |
| Warranty | 3 Year |




![LG-MONITOR-UltraGear-27GQ50F-BATMQ-1-square_medium.jpg จอมอนิเตอร์ LG MONITOR UltraGear [27GQ50F-B.ATMQ]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/LG-MONITOR-UltraGear-27GQ50F-BATMQ-1-square_medium-300x300.jpg)
![20220211180013_51176_352_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 31.5'' LG 32GP850-B (IPS, HDMI, DP, SPK ) G-SYNC 2K 165Hz [32GP850-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20220211180013_51176_352_1-300x300.jpg)
![20211129113813_50114_352_2.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 27'' LG 27UP600-W (IPS, HDMI, DP) FREESYNC 4K 60Hz [27UP600-W]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20211129113813_50114_352_2-300x300.jpg)
![monitor-lg-20mk400a-b.png [20MK400A-B] Monitor LG 20MK400A-B](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/monitor-lg-20mk400a-b-300x300.png)
![monitor-lg-ultrafine-5k-27md5kl-b.jpg [27MD5KL] Monitor LG UltraFine 5K (27MD5KL-B)](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/monitor-lg-ultrafine-5k-27md5kl-b-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์