| Display Size | 27″ |
| Display Type | IPS |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Recommended Resolution | 1920 x 1080 |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Response Time | 14ms |
| Input Terminal | HDMI x 2 USB-A 2EA |
| Color Gamut | NTSC 72% |
| Color Support | 16.7M |
| Power source – AC/DC adapter | 100~240V,50/60Hz |
| Wall Mountable | 100×100 mm |
| Weight | 5.6 Kg |
| Warranty | 3Years Onsite |
(27SR50F) SMART MONITOR LG 27SR50F27″ IPS 16:9 1000:1 1920 x 1080
📞 Call
| PRODUCT TYPE | Monitor |
|---|---|
| Brand | LG |
| Display Size | 27" |
| Display Type | IPS |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Contrast Ratio | 1000:01:00 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Brightness | 250 cd/m² |
| Response Time | 14ms |
| Input Terminal | HDMI x 2 USB-A 2EA |
| Color Gamut | NTSC 72% |
| Color Support | 16.7M |
| Power source | 100~240V, 50/60Hz |
| Wall Mountable | 100×100 mm |
| Speaker | |
| Backlight Type | |
| Power Consumption | |
| Power Supply | |
| Inbox accessories | |
| Camera | |
| Weight | 5.6 Kg |
| Warranty | 3Years Onsite |


![20221017102756_55788_352_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 21.5'' LG 22MP410-B (VA, VGA, HDMI) [22MP410-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20221017102756_55788_352_1-300x300.jpg)
![monitor-lg-ultrafine-5k-27md5kl-b.jpg [27MD5KL] Monitor LG UltraFine 5K (27MD5KL-B)](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/monitor-lg-ultrafine-5k-27md5kl-b-300x300.jpg)
![monitor-lg-ultragear-24gn600-b.jpg [24GN600-B] Monitor LG Ultragear 24GN600-B](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/monitor-lg-ultragear-24gn600-b-300x300.jpg)
![20221101113014_55968_405_1.png จอมอนิเตอร์ Monitor 27.6'' LG NANO DUALUP 28MQ780-B (IPS, HDMI, DP, USB-C, SPK) 2K 60Hz [28MQ780]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20221101113014_55968_405_1-300x300.png)
![20211129113813_50114_352_2.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 27'' LG 27UP600-W (IPS, HDMI, DP) FREESYNC 4K 60Hz [27UP600-W]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20211129113813_50114_352_2-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์