| Display Size | 27″ |
| Display Type | IPS |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Recommended Resolution | 1920 x 1080 8bit@144Hz |
| Response Time | 1ms (GtG at Faster) |
| Input Terminal | HDMIx2 , Display Port |
| Color Support | 16.7M |
| Other | https://www.lg.com/th/consumer-monitors/lg-27gn600-b |
| Weight | 5.8Kg. (with Stand) |
| Warranty | 3 Years |
(27GN600-B.ATM) Monitor LG UltraGear 27GN600-B.ATM27″ IPS 16:9 1000:1 1920 x 1080 8bit@144Hz
📞 Call
| PRODUCT TYPE | Monitor |
|---|---|
| Brand | LG |
| Display Size | 27" |
| Display Type | IPS |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Contrast Ratio | 1000:01:00 |
| Resolution | 1920 x 1080 8bit@144Hz |
| Brightness | 350 cd/m² |
| Response Time | 1ms (GtG at Faster) |
| Input Terminal | HDMIx2, Display Port |
| Color Gamut | |
| Color Support | 16.7M |
| Power source | |
| Wall Mountable | |
| Speaker | |
| Backlight Type | |
| Power Consumption | |
| Power Supply | |
| Inbox accessories | |
| Camera | |
| Weight | 5.8Kg. (with Stand) |
| Warranty | 3 Years |

![20210920172522_48665_352_2.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 27'' LG 27MP400-B (IPS, VGA, HDMI) 75Hz [27MP400-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20210920172522_48665_352_2-300x300.jpg)
![20210920172751_48689_352_2.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 23.8'' LG 24MP400-B (IPS, VGA, HDMI) 75Hz [24MP400-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20210920172751_48689_352_2-300x300.jpg)
![LG-MONITOR-24GN60R-B.ATM-IPS-144Hz-1-square_medium.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 23.8'' LG 24GN60R-B (IPS, HDMI, DP) [24GN60R-B.ATM]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/LG-MONITOR-24GN60R-B.ATM-IPS-144Hz-1-square_medium-300x300.jpg)
![monitor-lg-ultragear-24gn600-b.jpg [24GN600-B] Monitor LG Ultragear 24GN600-B](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/monitor-lg-ultragear-24gn600-b-300x300.jpg)
![20220805164022_54479_352_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 34'' LG 34WP65G-B (IPS, HDMI, DP, USB-C) [34WP65G-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20220805164022_54479_352_1-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์