| CPU | RYZEN 3 5300G qual-core processor (L3 Cache 8MB 4.0 GHz up to 4.2GHz) |
| Memory | 8 GB DDR4 Up to 64 GB of Dual-channel DDR4 |
| Hard Disk | 512GB M.2 2280 PCI-E SSD |
| Graphic Card | Integrated Graphics |
| Optical Drive | 8X DVD-RW drive, 9.0 mm slim, tray-load, M-DISC Ready |
| USB | USB3.2 x4, USB3.2 Gen2, USB Type C, USB2.0 x2 |
| Port | VGA, HDMI, Card Reader |
| Network | WLAN: 802.11ax/ac/a/b/g/n, Wi-Fi 6 and Bluetooth® 5 , LAN 10/100/1000 |
| Power Supply | 180 W PFC, auto-sensing, 80PLUS# Bronze, TFX |
| OS | Windows 10 Home 64bit |
| Warranty | 3 Years Parts & Labor and 3 Year On-Site Service |
(DT.BH3ST.005) ACER ASPIRE TC-1150-R38G0T00MI/T005 DESKTOP PC Ryzen 3-5300G/8GB/512GB SSD/Integrated Graphics/Win10 Home
📞 Call
| Brand | Acer |
|---|---|
| CPU | RYZEN 3 5300G qual-core processor (L3 Cache 8MB 4.0 GHz up to 4.2GHz) |
| Memory | 8 GB DDR4 Up to 64 GB of Dual-channel DDR4 |
| Hard Disk | 512GB M.2 2280 PCI-E SSD |
| Graphic Card | Integrated Graphics |
| Optical Drive | 8X DVD-RW drive, 9.0 mm slim, tray-load, M-DISC Ready |
| Keyboard/Mouse | |
| USB | USB3.2 x4, USB3.2 Gen2, USB Type C, USB2.0 x2 |
| Port | VGA, HDMI, Card Reader |
| Network | WLAN: 802.11ax/ac/a/b/g/n, Wi-Fi 6 and Bluetooth® 5, LAN 10/100/1000 |
| Power Supply | 180 W PFC, auto-sensing, 80PLUS# Bronze, TFX |
| OS | Windows 10 Home 64bit |
| Warranty | 3 Years Parts & Labor and 3 Year On-Site Service |
| Color | |
| Weight | |
| Sound / Audio |






รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์