| CPU | 12th Generation Intel® Core™ i5-12400F Processors (18M Cache, 2.50 GHz up to 4.40 GHz) |
| Memory | 8GB DDR4 Up to 32 GB of Dual-channel DDR4 |
| Hard Disk | 512 GB M.2 2280 PCI-E SSD |
| Graphic Card | NVIDIA® GeForce® GTX 1660 SUPER with 6 GB of GDDR6 |
| Optical Drive | 8X DVD-RW drive, 9.0 mm slim, tray-load, M-DISC Ready |
| Keyboard/Mouse | Wireless keyboard and mouse |
| USB | USB TypeC, USB3.2Gen2 , USB3.2 Gen1 x2, USB2.0 x4 |
| Port | HDMI x2 |
| Sound / Audio | Integrated high-definition, 5.1-channel surround sound |
| Network | 802.11ax/ac/a/b/g/n, Wi-Fi 6E and Bluetooth® 5 |
| Power Supply | 400 W single-rail 12 V PFC, auto-sensing, 80PLUS, TFX |
| OS | Windows 11 Home 64bit |
| Warranty | 3 Years Parts & Labor and 3 Year On-Site Service |
(DG.E31ST.003) ACER ASPIRE TC-1760-12F8G0T0MGI/T003 DESKTOP PC i5-12400F/8GB/512GB SSD/GeForce GTX 1660 SUPER 6 GB/Windows11 Home
📞 Call
| Brand | Acer |
|---|---|
| CPU | 12th Generation Intel® Core™ i5-12400F Processors (18M Cache, 2.50 GHz up to 4.40 GHz) |
| Memory | 8GB DDR4 Up to 32 GB of Dual-channel DDR4 |
| Hard Disk | 512 GB M.2 2280 PCI-E SSD |
| Graphic Card | NVIDIA® GeForce® GTX 1660 SUPER with 6 GB of GDDR6 |
| Optical Drive | 8X DVD-RW drive, 9.0 mm slim, tray-load, M-DISC Ready |
| Keyboard/Mouse | Wireless keyboard and mouse |
| USB | USB TypeC, USB3.2Gen2, USB3.2 Gen1 x2, USB2.0 x4 |
| Port | HDMI x2 |
| Network | 802.11ax/ac/a/b/g/n, Wi-Fi 6E and Bluetooth® 5 |
| Power Supply | 400 W single-rail 12 V PFC, auto-sensing, 80PLUS, TFX |
| OS | Windows 11 Home 64bit |
| Warranty | 3 Years Parts & Labor and 3 Year On-Site Service |
| Color | |
| Weight | |
| Sound / Audio | Integrated high-definition, 5.1-channel surround sound |








รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์