| CPU | AMD RYZEN 7 5800 octa-core processor (L3 Cache 32MB, 3.4GHz up to 4.6GHz) |
| Memory | 16GB DDR4 Up to 16 GB of Four-channel DDR4 |
| Hard Disk | 512GB M.2 2280 PCI-E SSD |
| Graphic Card | NVIDIA® GeForce RTX 3060Ti with 8 GB of GDDR6 |
| Optical Drive | None |
| TouchScreen | None |
| USB | USB 3.2 Gen 1 x3, USB 3.2 Gen2, USB Type-C, USB2.0 x2 |
| Sound / Audio | DTS:X® Ultra |
| Network | 802.11 /ac/a/b/g/n and Bluetooth® 5 |
| Power Supply | 500 W PFC, auto-sensing, 87PLUS |
| OS | Windows 11 Home 64bit |
| Warranty | 3 Years Parts & Labor and 3 Year On-Site Service |
(DG.E2JST.009) ACER NITRO N50-120-R7516G0TMGI/T009 DESKTOP PC Ryzen7-5800/16GB/512GB M.2 SSD/RTX 3060Ti 8GB/Win11Home
📞 Call
| Brand | Acer |
|---|---|
| CPU | 3.4GHz up to 4.6GHz), AMD RYZEN 7 5800 octa-core processor (L3 Cache 32MB |
| Memory | 16GB DDR4 Up to 16 GB of Four-channel DDR4 |
| Hard Disk | 512GB M.2 2280 PCI-E SSD |
| Graphic Card | NVIDIA® GeForce RTX 3060Ti with 8 GB of GDDR6 |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | |
| USB | USB 3.2 Gen 1 x3, USB 3.2 Gen2, USB Type-C, USB2.0 x2 |
| Port | |
| Network | 802.11 /ac/a/b/g/n and Bluetooth® 5 |
| Power Supply | 500 W PFC, auto-sensing, 87PLUS |
| OS | Windows 11 Home 64bit |
| Warranty | 3 Years Parts & Labor and 3 Year On-Site Service |
| Color | |
| Weight | |
| Sound / Audio | DTS:X® Ultra |







รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์