| CPU | 11th Generation Intel® Core™ i5-11400F Processor (12M Cache, 2.60 up to 4.40 GHz) |
| Memory | 16GB DDR4 UDimm Up to 64 GB of Dual-channel DDR4 |
| Hard Disk | 512 GB M.2 2280 PCI-E SSD |
| Graphic Card | NVIDIA® GeForce GTX 1660 SUPERTM with 6 GB of GDDR6 |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | USB keyboard and mouse |
| Port | USB Type-C x2, USB3.2 Gen2, USB3.2 Gen1, USB2.0 x2 |
| Sound / Audio | DTS:X® Ultra |
| Network | 802.11ax/ac/a/b/g/n, Wi-Fi 6 and Bluetooth® 5 , LAN 10/100/1000 |
| Power Supply | 500 W PFC, auto-sensing, 87PLUS# Gold, ATX |
| OS | Windows 10 Home 64bit |
| Other | Wireless Charger |
| Warranty | 3 Years Parts & Labor and 3 Year On-Site Service |
(DG.E2DST.001) ACER NITRO N50-620-11F16G0TMGI/T001 DESKTOP PC i5-11400F/16GB/512GB SSD/GeForce GTX1660 Super 6GB/Win10Home
📞 Call
| Brand | Acer |
|---|---|
| CPU | 11th Generation Intel® Core™ i5-11400F Processor (12M Cache, 2.60 up to 4.40 GHz) |
| Memory | 16GB DDR4 UDimm Up to 64 GB of Dual-channel DDR4 |
| Hard Disk | 512 GB M.2 2280 PCI-E SSD |
| Graphic Card | NVIDIA® GeForce GTX 1660 SUPERTM with 6 GB of GDDR6 |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | USB keyboard and mouse |
| USB | |
| Port | USB Type-C x2, USB3.2 Gen2, USB3.2 Gen1, USB2.0 x2 |
| Network | 802.11ax/ac/a/b/g/n, Wi-Fi 6 and Bluetooth® 5, LAN 10/100/1000 |
| Power Supply | 500 W PFC, auto-sensing, 87PLUS# Gold, ATX |
| OS | Windows 10 Home 64bit |
| Warranty | 3 Years Parts & Labor and 3 Year On-Site Service |
| Color | |
| Weight | |
| Sound / Audio | DTS:X® Ultra |






รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์