| SKU | 90NX0811-M04JT0 |
| Brand | ASUS |
| Model | ExpertBook B1403CVA |
| Display | 14.0″””” FHD (1920 x 1080), IPS, Anti-glare |
| CPU | Intel® Core™ i5-1334U Processor |
| RAM | 16GB DDR5 |
| Storage | SSD M.2 512GB NVMe |
| Graphics | Intel® Iris® Xe Graphics |
| Port |
2 x USB-C® (Power Delivery / DisplayPort™); 2 x USB-A 3.2 Gen 1; 1 x HDMI® 1.4; RJ-45 Ethernet; Headphone / microphone combo jack |
| Camera | HD Webcam with Privacy Shutter |
| Network | Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth® 5.3 |
| Battery | Integrated Li-ion battery / 65 W USB-C AC adapter |
| OS | FreeDOS |
| Dimension | Approx. 32.4 × 1.99 × 21.5 cm |
| Weight | Approx. 1.4 kg |
| Warranty | 1 Year onsite |
(90NX0811-M04JT0) Notebook ASUS ExpertBook B1403CVA-S63301 i5-1334U/16GB/512GB SSD/14.0″/DOS
📞 Call







