| CPU | Intel Core i7-12700 Processor 2.1 GHz base frequency, up to 4.8 GHz frequency with Intel Turbo Boost Technology 25 MB cache and 12 coresSupports Intel vPro Technology |
| Memory | 8 GB (4 GB x 2)DDR4-3200 DIMM |
| Hard Disk | 256GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD+1TB HDD |
| Graphic Card | Integrated Graphics |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | HP 125 Wired Keyboard & HP 125 Wired Mouse |
| USB | 4x SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| Port | 1x headphone/microphone combo, 1x HDMI, 1x line in, 1x line out, 1x power connector, 1x RJ-45, 1x VGA |
| Network | Integrated 10/100/1000M GbE LAN Realtek RTL8821CE-CG 802.11a/b/g/n/ac (1×1) with Bluetooth M.2 PCIe |
| Power Supply | 180W SFF EPA90 +12V |
| OS | Windows 11 Pro |
| Weight | 4.0 kg |
| Warranty | 3 Years Onsite |
(732X6PA#AKL) HP 280 PRO G9 SFF DESKTOP PC I7-12700/8GB/256GB M.2 SSD+1TB/Integrated Graphics/Windows 11 Pro
📞 Call
| Brand | HP |
|---|---|
| CPU | Intel Core i7-12700 Processor 2.1 GHz base frequency, up to 4.8 GHz frequency with Intel Turbo Boost Technology 25 MB cache and 12 coresSupports Intel vPro Technology |
| Memory | 8 GB (4 GB x 2)DDR4-3200 DIMM |
| Hard Disk | 256GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD+1TB HDD |
| Graphic Card | Integrated Graphics |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | HP 125 Wired Keyboard & HP 125 Wired Mouse |
| USB | 4x SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| Port | 1x headphone/microphone combo, 1x HDMI, 1x line in, 1x line out, 1x power connector, 1x RJ-45, 1x VGA |
| Network | Integrated 10/100/1000M GbE LAN Realtek RTL8821CE-CG 802.11a/b/g/n/ac (1×1) with Bluetooth M.2 PCIe |
| Power Supply | 180W SFF EPA90 +12V |
| OS | Windows 11 Pro |
| Warranty | 3 Years Onsite |
| Color | |
| Weight | 4.0 kg |
| Sound / Audio |

![70F82PAAKL.jpg [81P20PA#AKL] PC “HP” Pro Tower 280 G9 i5-12500/8GB/256GB SSD/Windows 11 Pro](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/70F82PAAKL-300x300.jpg)
![7J183PAAKL.jpg [7J183PA#AKL] PC “HP” Pro Tower 400 G9 Intel® Core™ I5-12500 8GB 256SSD Windows 11 ProDG 3Yrs Onsite](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/7J183PAAKL-300x300.jpg)
![70G11PAAKL.jpg [6U9M7PA#AKL] PC “HP” 400G9 DM i5-12500T 8GB 256SSD+1TB W11P64](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/70G11PAAKL-300x300.jpg)
![88V15PAAKL.jpg [88V15PA#AKL] PC “HP” ProDesk 400G9 SFF i5-12500/8GB/256GB SSD/Windows 11 Pro](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/88V15PAAKL-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์