| CPU | Intel Core i3-12100 Processor 3.3 GHz base frequency, up to 4.3 GHz frequency with Intel Turbo Boost Technology12 MB cache and 4 cores |
| Memory | 8 GB (4 GB x 2) DDR4-3200 DIMM |
| Hard Disk | 256 GB M.2 2280 PCIe NVMe SSD |
| Graphic Card | Integrated Graphics |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | USB Mouse & USB Keyboard |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A ports; 10 Gbps, 4x USB 3.2 Gen 1 Type-A ports; 5 Gbps, 2x USB 2.0 port |
| Port | 1x Headphone/microphone combo jack, 1x SD Card Reader, 1x Audio Line-out, 1x Audio Line-in, 1x HDMI port, 1x VGA port, 1x Ethernet (RJ-45) port, 1x Power cord connector |
| Sound / Audio | Integrated Realtek ALC3867-CG |
| Network | Integrated 10/100/1000M GbE LAN, Realtek RTL8821CE-CG 802.11a/b/g/n/ac (1×1) with Bluetooth M.2 PCIe |
| Power Supply | 180 W active PFC |
| OS | Windows 11 Home 64bit |
| Weight | 4.7 kg |
| Warranty | 3 Years Onsite |
(71L34PA#AKL) HP PRO TOWER 280 G9 DESKTOP PC i3-12100/8GB/256GB M.2 SSD/Integrated Graphics/Windows 11 Home
📞 Call
| Brand | HP |
|---|---|
| CPU | Intel Core i3-12100 Processor 3.3 GHz base frequency, up to 4.3 GHz frequency with Intel Turbo Boost Technology12 MB cache and 4 cores |
| Memory | 8 GB (4 GB x 2) DDR4-3200 DIMM |
| Hard Disk | 256 GB M.2 2280 PCIe NVMe SSD |
| Graphic Card | Integrated Graphics |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | USB Mouse & USB Keyboard |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A ports; 10 Gbps, 4x USB 3.2 Gen 1 Type-A ports; 5 Gbps, 2x USB 2.0 port |
| Port | 1x Headphone/microphone combo jack, 1x SD Card Reader, 1x Audio Line-out, 1x Audio Line-in, 1x HDMI port, 1x VGA port, 1x Ethernet (RJ-45) port, 1x Power cord connector |
| Network | Integrated 10/100/1000M GbE LAN, Realtek RTL8821CE-CG 802.11a/b/g/n/ac (1×1) with Bluetooth M.2 PCIe |
| Power Supply | 180 W active PFC |
| OS | Windows 11 Home 64bit |
| Warranty | 3 Years Onsite |
| Color | |
| Weight | 4.7 kg |
| Sound / Audio | Integrated Realtek ALC3867-CG |

![70G11PAAKL.jpg [6U9M7PA#AKL] PC “HP” 400G9 DM i5-12500T 8GB 256SSD+1TB W11P64](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/70G11PAAKL-300x300.jpg)
![7J183PAAKL.jpg [7J185PA#AKL] PC “HP” Pro Tower 400 G9 Intel® Core™ I5-12500 8GB 256SSD+1TB Windows 11 ProDG 3Yrs Onsite](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/7J183PAAKL-300x300.jpg)

![70F82PAAKL.jpg [81P23PA#AKL] PC “HP” Pro Tower 280 G9 i7-12700/8GB/512GB SSD/Dos](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/70F82PAAKL-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์