| CPU | Intel® Core™ i5-12400F (up to 4.4 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 18 MB L3 cache, 6 cores, 12 threads) |
| Memory | 8 GB DDR4-3200 MHz RAM (1 x 8 GB) |
| Hard Disk | 256 GB PCIe® NVMe™ TLC M.2 SSD, 1 TB 7200 rpm SATA HDD |
| Graphic Card | NVIDIA® GeForce® GTX 1650 SUPER™ (4 GB GDDR6 dedicated) |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | Keyboard/Mouse |
| USB | 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| Port | 1 headphone/microphone combo |
| Network | Integrated 10/100/1000 GbE LAN,Realtek Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth® 5.2 combo (Supporting Gigabit data rate) |
| Power Supply | 350W power supply |
| OS | Windows 11 Home |
| Warranty | 3-3-3 year warranty (Parts & Labor with 3 year onsite service) |
| Color | Snow White |
(6R3Y0PA#AKL) HP PAVILION TP01-3002D DESKTOP PC i5-12400F/8GB/256GB SSD M.2+1TB HDD/GeForce GTX 1650 SUPER 4GB/Windows11 Home/Snow White
📞 Call
| Brand | HP |
|---|---|
| CPU | 12 threads), 18 MB L3 cache, 6 cores, Intel® Core™ i5-12400F (up to 4.4 GHz with Intel® Turbo Boost Technology |
| Memory | 8 GB DDR4-3200 MHz RAM (1 x 8 GB) |
| Hard Disk | 256 GB PCIe® NVMe™ TLC M.2 SSD, 1 TB 7200 rpm SATA HDD |
| Graphic Card | NVIDIA® GeForce® GTX 1650 SUPER™ (4 GB GDDR6 dedicated) |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | Keyboard/Mouse |
| USB | 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| Port | 1 headphone/microphone combo |
| Network | Integrated 10/100/1000 GbE LAN, Realtek Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth® 5.2 combo (Supporting Gigabit data rate) |
| Power Supply | 350W power supply |
| OS | Windows 11 Home |
| Warranty | 3-3-3 year warranty (Parts & Labor with 3 year onsite service) |
| Color | Snow White |
| Weight | |
| Sound / Audio |


![7J183PAAKL.jpg [7J182PA#AKL] PC “HP” Pro Tower 400 G9 Intel® Core™ I7-12700 16GB 512SSD Windows 11 ProDG 3Yrs Onsite](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/7J183PAAKL-300x300.jpg)
![70F82PAAKL.jpg [81P24PA#AKL] PC “HP” Pro Tower 280 G9 i7-12700/8GB/512GB SSD/Windows 11 Home](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/70F82PAAKL-300x300.jpg)
![88V15PAAKL.jpg [88V16PA#AKL] PC “HP” ProMini 400 G9 i5-12500T/8GB/256GB SSD/Windows 11 Pro](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/88V15PAAKL-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์