| CPU | Intel® Core™ i5-12400 (up to 4.4 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 18 MB L3 cache, 6 cores, 12 threads) |
| Memory | 8 GB DDR4-3200 MHz RAM (1 x 8 GB) |
| Hard Disk | 256 GB PCIe® NVMe™ TLC M.2 SSD, 1 TB 7200 rpm SATA HDD |
| Graphic Card | Intel® UHD Graphics 730 |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | White Wired Keyboard and mouse combo |
| USB | 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| Port | 1 headphone/microphone combo |
| Network | Integrated 10/100/1000 GbE LAN,Realtek Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth® 5.2 combo (Supporting Gigabit data rate) |
| Power Supply | 350W power supply |
| OS | Windows 11 Home |
| Warranty | 3-3-3 year warranty (Parts & Labor with 3 year onsite service) |
| Color | Snow White |
(6R3T9PA#AKL) HP PAVILION TP01-3004D DESKTOP PC i5-12400/8GB/256GB SSD M.2+1TB HDD/Intel UHD Graphics 730/Windows11 Home/Snow White
📞 Call
| Brand | HP |
|---|---|
| CPU | 12 threads), 18 MB L3 cache, 6 cores, Intel® Core™ i5-12400 (up to 4.4 GHz with Intel® Turbo Boost Technology |
| Memory | 8 GB DDR4-3200 MHz RAM (1 x 8 GB) |
| Hard Disk | 256 GB PCIe® NVMe™ TLC M.2 SSD, 1 TB 7200 rpm SATA HDD |
| Graphic Card | Intel® UHD Graphics 730 |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | White Wired Keyboard and mouse combo |
| USB | 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| Port | 1 headphone/microphone combo |
| Network | Integrated 10/100/1000 GbE LAN, Realtek Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth® 5.2 combo (Supporting Gigabit data rate) |
| Power Supply | 350W power supply |
| OS | Windows 11 Home |
| Warranty | 3-3-3 year warranty (Parts & Labor with 3 year onsite service) |
| Color | Snow White |
| Weight | |
| Sound / Audio |

![70F82PAAKL.jpg [81P13PA#AKL] PC “HP” Pro Tower 280 G9 i5-12500/8GB/256GB SSD/Dos](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/70F82PAAKL-300x300.jpg)

![70G11PAAKL.jpg [6U9M7PA#AKL] PC “HP” 400G9 DM i5-12500T 8GB 256SSD+1TB W11P64](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/70G11PAAKL-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์