| CPU | Intel® Core™ i3-12100 (up to 4.3 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 4 cores, 8 threads) |
| Memory | 4 GB DDR4-2933 MHz RAM (1 x 4 GB) |
| Hard Disk | 256 GB PCIe® NVMe™ TLC M.2 SSD |
| Graphic Card | Intel® UHD Graphics |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | White Wired Keyboard and mouse combo |
| USB | 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| Port | 1 headphone/microphone combo |
| Network | Integrated 10/100/1000 GbE LAN,Realtek Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth® 5.2 combo (Supporting Gigabit data rate) |
| Power Supply | 350W power supply |
| OS | Windows 11 Home |
| Warranty | 3-3-3 year warranty (Parts & Labor with 3 year onsite service) |
| Color | Snow White |
(6Q3X0PA#AKL) HP PAVILION TP01-3012D DESKTOP PC i3-1210/4GB/256GB SSD M.2/Intel UHD Graphics/Windows11 Home/Snow White
📞 Call
| Brand | HP |
|---|---|
| CPU | 12 MB L3 cache, 4 cores, 8 threads), Intel® Core™ i3-12100 (up to 4.3 GHz with Intel® Turbo Boost Technology |
| Memory | 4 GB DDR4-2933 MHz RAM (1 x 4 GB) |
| Hard Disk | 256 GB PCIe® NVMe™ TLC M.2 SSD |
| Graphic Card | Intel® UHD Graphics |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | White Wired Keyboard and mouse combo |
| USB | 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| Port | 1 headphone/microphone combo |
| Network | Integrated 10/100/1000 GbE LAN, Realtek Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth® 5.2 combo (Supporting Gigabit data rate) |
| Power Supply | 350W power supply |
| OS | Windows 11 Home |
| Warranty | 3-3-3 year warranty (Parts & Labor with 3 year onsite service) |
| Color | Snow White |
| Weight | |
| Sound / Audio |



![70F82PAAKL.jpg [81P23PA#AKL] PC “HP” Pro Tower 280 G9 i7-12700/8GB/512GB SSD/Dos](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/70F82PAAKL-300x300.jpg)
![70G11PAAKL.jpg [70G11PA#AKL] PC “HP” 400G9 SFF i5-12500 8G 512SSD W11DG10 333](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/70G11PAAKL-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์