| CPU | AMD Ryzen™ 3 5300G (up to 4.2 GHz max boost clock, 8 MB L3 cache, 4 cores, 8 threads) |
| Memory | 8 GB DDR4-3200 MHz RAM (2 x 4 GB) |
| Hard Disk | 512 GB PCIe® NVMe™ TLC M.2 SSD |
| Graphic Card | AMD Radeon™ Graphics |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | Wired Keyboard and mouse combo |
| USB | 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| Port | 1 headphone/microphone combo |
| Network | Integrated 10/100/1000 GbE LAN, Realtek Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth® 5.2 combo (Supporting Gigabit data rate) |
| Power Supply | 500 W 80 Plus Bronze certified power supply |
| OS | Windows 11 Home 64bit |
| Warranty | 3-3-3 year warranty (Parts & Labor with 3 year onsite service) |
| Color | Mica silver metal |
(6Q3W9PA#AKL) HP VICTUS 15L GAMING TG02-0027D DESKTOP PC AMD R3-5300G/8GB/512GB M.2 SSD/AMD Radeon Graphics/Win11 Home/Ceramic white metal
📞 Call
| Brand | HP |
|---|---|
| CPU | 4 cores, 8 MB L3 cache, 8 threads), AMD Ryzen™ 3 5300G (up to 4.2 GHz max boost clock |
| Memory | 8 GB DDR4-3200 MHz RAM (2 x 4 GB) |
| Hard Disk | 512 GB PCIe® NVMe™ TLC M.2 SSD |
| Graphic Card | AMD Radeon™ Graphics |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | Wired Keyboard and mouse combo |
| USB | 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| Port | 1 headphone/microphone combo |
| Network | Integrated 10/100/1000 GbE LAN, Realtek Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth® 5.2 combo (Supporting Gigabit data rate) |
| Power Supply | 500 W 80 Plus Bronze certified power supply |
| OS | Windows 11 Home 64bit |
| Warranty | 3-3-3 year warranty (Parts & Labor with 3 year onsite service) |
| Color | Mica silver metal |
| Weight | |
| Sound / Audio |

![70G11PAAKL.jpg [6U9M7PA#AKL] PC “HP” 400G9 DM i5-12500T 8GB 256SSD+1TB W11P64](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/70G11PAAKL-300x300.jpg)
![6U9M7PAAKL.jpg [70Z71PA#AKL] PC “HP” Pro Mini 260 G9 DM i5-1235U/8GB/512GB SSD/Win11Pro](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/6U9M7PAAKL-300x300.jpg)
![88V15PAAKL.jpg [88V16PA#AKL] PC “HP” ProMini 400 G9 i5-12500T/8GB/256GB SSD/Windows 11 Pro](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/88V15PAAKL-300x300.jpg)
![7G8N7PAAKL.jpg [7G8N6PA#AKL] PC “HP” EliteDesk 800 G9 TW i7-12700 16GB 512SSD Windows 11 ProDG 3Yrs](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/7G8N7PAAKL-300x300.jpg)
![7J183PAAKL.jpg [7J185PA#AKL] PC “HP” Pro Tower 400 G9 Intel® Core™ I5-12500 8GB 256SSD+1TB Windows 11 ProDG 3Yrs Onsite](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/7J183PAAKL-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์