| CPU | AMD Ryzen™ 5 5600G (up to 4.4 GHz max boost clock, 16 MB L3 cache, 6 cores, 12 threads) |
| Memory | 16 GB DDR4-3200 MHz RAM (2 x 8 GB) |
| Hard Disk | 512 GB PCIe® NVMe™ TLC M.2 SSD |
| Graphic Card | AMD Radeon™ Graphics |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | Wired Keyboard and mouse combo |
| USB | 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| Port | 1 headphone/microphone combo |
| Network | Integrated 10/100/1000 GbE LAN, Realtek Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth® 5.2 combo (Supporting Gigabit data rate) |
| Power Supply | 500 W 80 Plus Bronze certified power supply |
| OS | Windows 11 Home 64bit |
| Warranty | 3-3-3 year warranty (Parts & Labor with 3 year onsite service) |
| Color | Mica silver metal |
(6Q3W8PA#AKL) HP VICTUS 15L GAMING TG02-0026D DESKTOP PC Ryzen5-5600G/16GB/512GB M.2 SSD/AMD Radeon Graphics/Win11 Home/Ceramic white metal
📞 Call
| Brand | HP |
|---|---|
| CPU | 12 threads), 16 MB L3 cache, 6 cores, AMD Ryzen™ 5 5600G (up to 4.4 GHz max boost clock |
| Memory | 16 GB DDR4-3200 MHz RAM (2 x 8 GB) |
| Hard Disk | 512 GB PCIe® NVMe™ TLC M.2 SSD |
| Graphic Card | AMD Radeon™ Graphics |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | Wired Keyboard and mouse combo |
| USB | 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| Port | 1 headphone/microphone combo |
| Network | Integrated 10/100/1000 GbE LAN, Realtek Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth® 5.2 combo (Supporting Gigabit data rate) |
| Power Supply | 500 W 80 Plus Bronze certified power supply |
| OS | Windows 11 Home 64bit |
| Warranty | 3-3-3 year warranty (Parts & Labor with 3 year onsite service) |
| Color | Mica silver metal |
| Weight | |
| Sound / Audio |

![70F82PAAKL.jpg [81P23PA#AKL] PC “HP” Pro Tower 280 G9 i7-12700/8GB/512GB SSD/Dos](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/70F82PAAKL-300x300.jpg)

![70G11PAAKL.jpg [70G11PA#AKL] PC “HP” 400G9 SFF i5-12500 8G 512SSD W11DG10 333](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/70G11PAAKL-300x300.jpg)

![88V15PAAKL.jpg [88V16PA#AKL] PC “HP” ProMini 400 G9 i5-12500T/8GB/256GB SSD/Windows 11 Pro](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/88V15PAAKL-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์