| CPU | Intel® Core™ i5-12400F (up to 4.4 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 18 MB L3 cache, 6 cores, 12 threads) |
| Memory | 16 GB DDR4-3200 MHz RAM (2 x 8 GB) |
| Hard Disk | 256 GB PCIe® NVMe™ SSD, 1 TB 7200 rpm SATA HDD |
| Graphic Card | NVIDIA® GeForce® GTX 1660 SUPER™ (6 GB GDDR6 dedicated) |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | USB white wired keyboard and mouse combo |
| USB | 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate; |
| Port | 1 headphone/microphone combo |
| Network | Integrated 10/100/1000 GbE LAN,Realtek Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth® 5.2 combo (Supporting Gigabit data rate) |
| Power Supply | 500 W 80 Plus Bronze certified power supply |
| OS | Windows 11 Home 64bit |
| Warranty | 3-3-3 year warranty (Parts & Labor with 3 year onsite service) |
| Color | Ceramic white metal |
(674P1PA#AKL) HP VICTUS 15L GAMING TG02-0013D DESKTOP PC i5-12400F/16GB/256GB M.2 SSD+1TB HDD/NVIDIA GeForce GTX 1660 Super 6GB/Win11Home/Ceramic white metal
📞 Call
| Brand | HP |
|---|---|
| CPU | 12 threads), 18 MB L3 cache, 6 cores, Intel® Core™ i5-12400F (up to 4.4 GHz with Intel® Turbo Boost Technology |
| Memory | 16 GB DDR4-3200 MHz RAM (2 x 8 GB) |
| Hard Disk | 256 GB PCIe® NVMe™ SSD, 1 TB 7200 rpm SATA HDD |
| Graphic Card | NVIDIA® GeForce® GTX 1660 SUPER™ (6 GB GDDR6 dedicated) |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | USB white wired keyboard and mouse combo |
| USB | 1 SuperSpeed USB Type-C® 5Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate; |
| Port | 1 headphone/microphone combo |
| Network | Integrated 10/100/1000 GbE LAN, Realtek Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth® 5.2 combo (Supporting Gigabit data rate) |
| Power Supply | 500 W 80 Plus Bronze certified power supply |
| OS | Windows 11 Home 64bit |
| Warranty | 3-3-3 year warranty (Parts & Labor with 3 year onsite service) |
| Color | Ceramic white metal |
| Weight | |
| Sound / Audio |

![70F82PAAKL.jpg [81P19PA#AKL] PC “HP” Pro Tower 280 G9 i5-12500/8GB/256GB SSD/Windows 11 Home](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/70F82PAAKL-300x300.jpg)
![70G11PAAKL.jpg [6U9M7PA#AKL] PC “HP” 400G9 DM i5-12500T 8GB 256SSD+1TB W11P64](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/70G11PAAKL-300x300.jpg)
![7J183PAAKL.jpg [7J183PA#AKL] PC “HP” Pro Tower 400 G9 Intel® Core™ I5-12500 8GB 256SSD Windows 11 ProDG 3Yrs Onsite](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/7J183PAAKL-300x300.jpg)
![7G8N7PAAKL.jpg [7G8N6PA#AKL] PC “HP” EliteDesk 800 G9 TW i7-12700 16GB 512SSD Windows 11 ProDG 3Yrs](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/7G8N7PAAKL-300x300.jpg)

รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์