| Display Size | 55″ |
| Display Type | IPS |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Recommended Resolution | FHD 1920 x 1080 @ 60Hz |
| Brightness | 700nit (Typ.) |
| Response Time | 8ms (G to G) |
| Input Terminal | 2 x HDMI 2.2,1 x DisplayPort 2.2,1 x DVI-D 1.4,1 x USB 2.0 Type A,1 x RJ45,1 x Audio |
| Color Gamut | NTSC 72% |
| Color Support | 1.07 Billion |
| Power source – AC/DC adapter | AC 100-240V~, 50/60Hz |
| Wall Mountable | 600 x 400 mm |
| Weight | 18.8 Kg |
| Warranty | 3 Year |
(55VH7J-H) Monitor LG Even Bezel Video Wall 55″ IPS 16:9 1,000:1 FHD 1920 x 1080 @ 60Hz
📞 Call
| PRODUCT TYPE | Monitor |
|---|---|
| Brand | LG |
| Display Size | 55" |
| Display Type | IPS |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Contrast Ratio | 000:1, 1 |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 @ 60Hz |
| Brightness | 700nit (Typ.) |
| Response Time | 8ms (G to G) |
| Input Terminal | 2 x HDMI 2.2, 1 x DisplayPort 2.2, 1 x DVI-D 1.4, 1 x USB 2.0 Type A, 1 x RJ45, 1 x Audio |
| Color Gamut | NTSC 72% |
| Color Support | 1.07 Billion |
| Power source | AC 100-240V~, 50/60Hz |
| Wall Mountable | 600 x 400 mm |
| Speaker | |
| Backlight Type | |
| Power Consumption | |
| Power Supply | |
| Inbox accessories | |
| Camera | |
| Weight | 18.8 Kg |
| Warranty | 3 Year |




![20220211180013_51176_352_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 31.5'' LG 32GP850-B (IPS, HDMI, DP, SPK ) G-SYNC 2K 165Hz [32GP850-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20220211180013_51176_352_1-300x300.jpg)
![20220805164022_54479_352_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 34'' LG 34WP65G-B (IPS, HDMI, DP, USB-C) [34WP65G-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20220805164022_54479_352_1-300x300.jpg)
![monitor-lg-20mk400a-b.png [20MK400A-B] Monitor LG 20MK400A-B](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/monitor-lg-20mk400a-b-300x300.png)
![LG-MONITOR-UltraGear-27GQ50F-BATMQ-1-square_medium.jpg จอมอนิเตอร์ LG MONITOR UltraGear [27GQ50F-B.ATMQ]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/LG-MONITOR-UltraGear-27GQ50F-BATMQ-1-square_medium-300x300.jpg)
![20220104105735_50584_352_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 29'' LG 29WL500-B (IPS, HDMI) FREESYNC 75Hz [29WL500-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20220104105735_50584_352_1-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์