| CPU | Intel® Core™ i5-10500 Processor (12M Cache,6Cores/ 12Threads, 3.10GHz up to 4.50GHz 65W) |
| Memory | 4GB (1x4GB) DDR4 2666 DIMM Memory |
| Hard Disk | 1TB 7200RPM SATA-6G 3.5in |
| Optical Drive | DVD-Writer ODD |
| Keyboard/Mouse | HP Value Wired Keyboard THAI / HP USB Hardened Optical Wired Mouse |
| USB | 2 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 USB Type-A 480Mbps signaling rate;3 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate;2 USB Type-A 480Mbps signaling rate;1 M.2 2280 |
| Port | 1 headphone/microphone combo;1 audio-out; 1 power connector; 1 RJ-45; 1 HDMI 1.4; 1 DisplayPort™ 1.4; 1 PCIe 3 x16; 2 PCIe 3 x1; 1 SD 4.0 media card reader |
| Network | Realtek RTL8822CE ac 2×2 +Bluetooth 5 WW |
| Power Supply | 180W EPA90 +12V |
| OS | Windows 10 Home 64 Single Language APAC EM PPP |
| Warranty | 3 Years Onsite |
(55R75PA#AKL) HP PRODESK 400 G7 MT DESKTOP PC i5-10500/4GB/1TB/Integrated Graphics/Windows 10 Home
📞 Call
| Brand | HP |
|---|---|
| CPU | 3.10GHz up to 4.50GHz 65W), 6Cores/ 12Threads, Intel® Core™ i5-10500 Processor (12M Cache |
| Memory | 4GB (1x4GB) DDR4 2666 DIMM Memory |
| Hard Disk | 1TB 7200RPM SATA-6G 3.5in |
| Graphic Card | |
| Optical Drive | DVD-Writer ODD |
| Keyboard/Mouse | HP Value Wired Keyboard THAI / HP USB Hardened Optical Wired Mouse |
| USB | 2 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 USB Type-A 480Mbps signaling rate;3 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate;2 USB Type-A 480Mbps signaling rate;1 M.2 2280 |
| Port | 1 headphone/microphone combo;1 audio-out; 1 power connector; 1 RJ-45; 1 HDMI 1.4; 1 DisplayPort™ 1.4; 1 PCIe 3 x16; 2 PCIe 3 x1; 1 SD 4.0 media card reader |
| Network | Realtek RTL8822CE ac 2×2 +Bluetooth 5 WW |
| Power Supply | 180W EPA90 +12V |
| OS | Windows 10 Home 64 Single Language APAC EM PPP |
| Warranty | 3 Years Onsite |
| Color | |
| Weight | |
| Sound / Audio |

![70G11PAAKL.jpg [70G11PA#AKL] PC “HP” 400G9 SFF i5-12500 8G 512SSD W11DG10 333](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/70G11PAAKL-300x300.jpg)
![7G8N7PAAKL.jpg [7G8N7PA#AKL] PC “HP” EliteDesk 800 G9 TW i5-12500 8GB 512SSD Windows 11 ProDG 3Yrs](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/7G8N7PAAKL-300x300.jpg)
![6U9M7PAAKL.jpg [70Z71PA#AKL] PC “HP” Pro Mini 260 G9 DM i5-1235U/8GB/512GB SSD/Win11Pro](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/6U9M7PAAKL-300x300.jpg)
![88V15PAAKL.jpg [88V16PA#AKL] PC “HP” ProMini 400 G9 i5-12500T/8GB/256GB SSD/Windows 11 Pro](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/88V15PAAKL-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์