| CPU | AMD Ryzen™ V1756B with Radeon™ Vega 8 Graphics (3.25 GHz base clock, up to 3.6 GHz max boost clock, 2 MB cache, 4 cores) |
| Memory | 8 GB DDR4-2400 MHz RAM (2 x 4 GB) |
| Hard Disk | 32 GB eMMC |
| Graphic Card | Integrated Graphics |
| Optical Drive | None |
| TouchScreen | None |
| USB | 3 USB 3.1 Gen 1, 1 USB 3.1 Type-C™, 1 USB 3.1 Type-C™ Gen 2 |
| Network | Realtek RTL8111HSH GbE 10/100/1000,Wifi-None |
| Power Supply | 90 W smart external power adapter |
| OS | HP ThinPro OS (Linux) |
| Other | Citrix® HDX; Microsoft RFX/RDP; VMware Horizon® View™ through RDP/PCoIP, and Blast Extreme |
| Weight | 1.32 kg |
| Warranty | 3 Years Onsite |
(4B6T7AA#AKL) HP THINCLIENT T740 DESKTOP PC Ryzen V1756B/8GB/32GB eMMC/Integrated Graphics/HP ThinPro OS (Linux)
📞 Call
| Brand | HP |
|---|---|
| CPU | 2 MB cache, 4 cores), AMD Ryzen™ V1756B with Radeon™ Vega 8 Graphics (3.25 GHz base clock, up to 3.6 GHz max boost clock |
| Memory | 8 GB DDR4-2400 MHz RAM (2 x 4 GB) |
| Hard Disk | 32 GB eMMC |
| Graphic Card | Integrated Graphics |
| Optical Drive | None |
| Keyboard/Mouse | |
| USB | 3 USB 3.1 Gen 1, 1 USB 3.1 Type-C™, 1 USB 3.1 Type-C™ Gen 2 |
| Port | |
| Network | Realtek RTL8111HSH GbE 10/100/1000, Wifi-None |
| Power Supply | 90 W smart external power adapter |
| OS | HP ThinPro OS (Linux) |
| Warranty | 3 Years Onsite |
| Color | |
| Weight | 1.32 kg |
| Sound / Audio |

![88V15PAAKL.jpg [88V16PA#AKL] PC “HP” ProMini 400 G9 i5-12500T/8GB/256GB SSD/Windows 11 Pro](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/88V15PAAKL-300x300.jpg)
![70F82PAAKL.jpg [81P27PA#AKL] PC “HP” Pro Tower 280 G9 i7-12700/8GB/512GB SSD/Windows 11 Pro](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/70F82PAAKL-300x300.jpg)

![7G8N7PAAKL.jpg [7G8N7PA#AKL] PC “HP” EliteDesk 800 G9 TW i5-12500 8GB 512SSD Windows 11 ProDG 3Yrs](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/7G8N7PAAKL-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์