| Display Size | 39.0″ |
| Display Type | OLED |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Contrast Ratio | 1500000:1 |
| Recommended Resolution | 3440 x 1440 OLED @240hz |
| Brightness | 275 cd/m² |
| Response Time | 0.03 ms |
| Input Terminal | 1x DisplayPort 2x HDMI 1x USB-B 3.0 / 3.1/3.2 Gen 1 2x USB-A 3.0 / 3.1/3.2 Gen 1 |
| Color Gamut | 98.5% DCI-P3 |
| Color Support | 1.07 Billion Colors |
| Power source – AC/DC adapter | 100~240V (50/60Hz) |
| Warranty | 3 Years |
(39GS95QE-B) Monitor LG UltraGear 39GS95QE-B39.0″ OLED 21:9 1500000:1 3440 x 1440 OLED @240hz
📞 Call
| PRODUCT TYPE | Monitor |
|---|---|
| Brand | LG |
| Display Size | 39.0" |
| Display Type | OLED |
| Aspect Ratio | 21:09 |
| Contrast Ratio | 1500000:1 |
| Resolution | 3440 x 1440 OLED @240hz |
| Brightness | 275 cd/m² |
| Response Time | 0.03 ms |
| Input Terminal | 1x DisplayPort 2x HDMI 1x USB-B 3.0 / 3.1/3.2 Gen 1 2x USB-A 3.0 / 3.1/3.2 Gen 1 |
| Color Gamut | 98.5% DCI-P3 |
| Color Support | 1.07 Billion Colors |
| Power source | 100~240V (50/60Hz) |
| Wall Mountable | |
| Speaker | |
| Backlight Type | |
| Power Consumption | |
| Power Supply | |
| Inbox accessories | |
| Camera | |
| Weight | |
| Warranty | 3 Years |




![LG-MONITOR-24GN60R-B.ATM-IPS-144Hz-1-square_medium.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 23.8'' LG 24GN60R-B (IPS, HDMI, DP) [24GN60R-B.ATM]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/LG-MONITOR-24GN60R-B.ATM-IPS-144Hz-1-square_medium-300x300.jpg)
![20220104105735_50584_352_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 29'' LG 29WL500-B (IPS, HDMI) FREESYNC 75Hz [29WL500-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20220104105735_50584_352_1-300x300.jpg)
![20221017102756_55788_352_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 21.5'' LG 22MP410-B (VA, VGA, HDMI) [22MP410-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20221017102756_55788_352_1-300x300.jpg)
![20211129113813_50114_352_2.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 27'' LG 27UP600-W (IPS, HDMI, DP) FREESYNC 4K 60Hz [27UP600-W]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20211129113813_50114_352_2-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์