| Display Size | 34″ Curved |
| Display Type | IPS |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Brightness | 300cd/m2 |
| Recommended Resolution | 2560 x 1080 |
| Response Time | 1ms/144Hz |
| Input Terminal | HDMI x2 , Display Port x1 |
| Color Support | 16.7 M |
| Power source – AC/DC adapter | 100-240Vac, 50/60Hz |
| Warranty | 3 Years |
(34GL750-B) Monitor LG UltraGear Gaming 34GL750-B34″ Curved IPS 21:9 1000:1 2560 x 1080
📞 Call
| PRODUCT TYPE | Monitor |
|---|---|
| Brand | LG |
| Display Size | 34" Curved |
| Display Type | IPS |
| Aspect Ratio | 21:09 |
| Contrast Ratio | 1000:01:00 |
| Resolution | 2560 x 1080 |
| Brightness | 300cd/m2 |
| Response Time | 1ms/144Hz |
| Input Terminal | HDMI x2, Display Port x1 |
| Color Gamut | |
| Color Support | 16.7 M |
| Power source | 100-240Vac, 50/60Hz |
| Wall Mountable | |
| Speaker | |
| Backlight Type | |
| Power Consumption | |
| Power Supply | |
| Inbox accessories | |
| Camera | |
| Weight | |
| Warranty | 3 Years |

![20220429093244_52805_352_1.jpg จอมอนิเตอร์ LG MONITOR UltraGear [27GN650-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20220429093244_52805_352_1-300x300.jpg)
![20220805164022_54479_352_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 34'' LG 34WP65G-B (IPS, HDMI, DP, USB-C) [34WP65G-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20220805164022_54479_352_1-300x300.jpg)
![20230221110918_57993_352_1.jpg จอมอนิเตอร์ LG MONITOR UltraGear [24GQ50F-B.ATMQ]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20230221110918_57993_352_1-300x300.jpg)
![20181117144505_30801_21_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 23.8'' LG 24MK600M-B (IPS, HDMI) 75Hz [24MK600M-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20181117144505_30801_21_1-300x300.jpg)
![20221017102756_55788_352_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 21.5'' LG 22MP410-B (VA, VGA, HDMI) [22MP410-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20221017102756_55788_352_1-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์