| CPU | AMD Ryzen™ 5 PRO 4650G with Radeon™ Graphics (3.7 GHz base clock, up to 4.2 GHz max boost clock, 8 MB L3 cache, 6 cores) |
| Memory | 4GB (1x4GB) DDR4 2666 DIMM Memory |
| Hard Disk | 1TB 7200RPM SATA-6G 3.5″ |
| Graphic Card | Integrated: AMD Radeon™ Graphics |
| Optical Drive | 9.5mm DVD-Writer |
| Display | None |
| USB | Rear: 1 HDMI; 1 line in; 1 line out; 1 power connector; 1 RJ-45; 1 VGA; 1 serial; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate Optional Ports: 1 4x serial; 1 parallel; 1 serial; 2 USB 2.0 |
| Port | Front: 1 headphone/microphone combo; 2 USB 2.0; 2 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| Network | LAN: Integrated 10/100/1000M GbE WLAN: Realtek 802.11a/b/g/n/ac (1×1) and Bluetooth® 4.2 |
| Power Supply | 180 W internal power supply, up to 90% efficiency, active PFC; 310 W internal power supply, up to 90% efficiency, active PFC |
| OS | Windows 10 Pro 64bit |
| Warranty | 3 Years Onsite |
(33V87PA#AKL) HP 285 PRO G6 MICROTOWER DESKTOP PC Ryzen 5 PRO 4650G/4GB/1TB HDD/Integrated Graphics/Win10Pro
📞 Call
| Brand | HP |
|---|---|
| CPU | 6 cores), 8 MB L3 cache, AMD Ryzen™ 5 PRO 4650G with Radeon™ Graphics (3.7 GHz base clock, up to 4.2 GHz max boost clock |
| Memory | 4GB (1x4GB) DDR4 2666 DIMM Memory |
| Hard Disk | 1TB 7200RPM SATA-6G 3.5" |
| Graphic Card | Integrated: AMD Radeon™ Graphics |
| Optical Drive | 9.5mm DVD-Writer |
| Keyboard/Mouse | |
| USB | Rear: 1 HDMI; 1 line in; 1 line out; 1 power connector; 1 RJ-45; 1 VGA; 1 serial; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate Optional Ports: 1 4x serial; 1 parallel; 1 serial; 2 USB 2.0 |
| Port | Front: 1 headphone/microphone combo; 2 USB 2.0; 2 SuperSpeed USB Type-A 10Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate |
| Network | LAN: Integrated 10/100/1000M GbE WLAN: Realtek 802.11a/b/g/n/ac (1×1) and Bluetooth® 4.2 |
| Power Supply | 180 W internal power supply, up to 90% efficiency, active PFC; 310 W internal power supply, up to 90% efficiency, active PFC |
| OS | Windows 10 Pro 64bit |
| Warranty | 3 Years Onsite |
| Color | |
| Weight | |
| Sound / Audio |

![70F82PAAKL.jpg [81P23PA#AKL] PC “HP” Pro Tower 280 G9 i7-12700/8GB/512GB SSD/Dos](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/70F82PAAKL-300x300.jpg)
![88V15PAAKL.jpg [88V15PA#AKL] PC “HP” ProDesk 400G9 SFF i5-12500/8GB/256GB SSD/Windows 11 Pro](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/88V15PAAKL-300x300.jpg)
![88V20PAAKL.jpg [88V20PA#AKL] PC “HP” Elite Tower 600 G9 i5-1255/8GB/512GB SSD/Windows 11 Pro](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/88V20PAAKL-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์