| Display Size | 27″ |
| Display Type | IPS |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast Ratio | 1100 : 1 |
| Recommended Resolution | 5120 x 2880 @ 60 Hz |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Response Time | 14 ms (GtG, Not Support OD) |
| Input Terminal | x1 Thunderbolt3 x1 USB Upstream Port : via Thunderbolt x1 USB Downstream Port : USB-C/3ea/ver 3.0 |
| Speaker | 5W (2ch) |
| Color Support | 1.07 Billion |
| Power source – AC/DC adapter | 100~240V (50/60Hz) |
| Wall Mountable | VESA 100 x 100 mm |
| Weight | 8.5 kg with Stand |
| Warranty | 3 Years |
| Backlight Type | LED |
| Power Consumption | 200 W |
(27MD5KL-B) Monitor LG UltraFine 5K 27″ IPS 16:9 1100 : 1 5120 x 2880 @ 60 Hz
📞 Call
| PRODUCT TYPE | Monitor |
|---|---|
| Brand | LG |
| Display Size | 27" |
| Display Type | IPS |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Contrast Ratio | 1100:01:00 |
| Resolution | 5120 x 2880 @ 60 Hz |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Response Time | 14 ms (GtG, Not Support OD) |
| Input Terminal | x1 Thunderbolt3 x1 USB Upstream Port : via Thunderbolt x1 USB Downstream Port : USB-C/3ea/ver 3.0 |
| Color Gamut | |
| Color Support | 1.07 Billion |
| Power source | 100~240V (50/60Hz) |
| Wall Mountable | VESA 100 x 100 mm |
| Speaker | 5W (2ch) |
| Backlight Type | LED |
| Power Consumption | 200 W |
| Power Supply | |
| Inbox accessories | |
| Camera | |
| Weight | 8.5 kg with Stand |
| Warranty | 3 Years |


![8806091406477-1-square_medium.jpg LG MONITOR ULTRA GEAR [27GP850-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/8806091406477-1-square_medium-300x300.jpg)
![LG-MONITOR-UltraGear-27GQ50F-BATMQ-1-square_medium.jpg จอมอนิเตอร์ LG MONITOR UltraGear [27GQ50F-B.ATMQ]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/LG-MONITOR-UltraGear-27GQ50F-BATMQ-1-square_medium-300x300.jpg)
![monitor-lg-ultrafine-4k-24md4kl-b.jpg [24MD4KL] Monitor LG UltraFine 4K 24MD4KL-B](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/monitor-lg-ultrafine-4k-24md4kl-b-300x300.jpg)
![20210920172522_48665_352_2.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 27'' LG 27MP400-B (IPS, VGA, HDMI) 75Hz [27MP400-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20210920172522_48665_352_2-300x300.jpg)
![20220104105735_50584_352_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 29'' LG 29WL500-B (IPS, HDMI) FREESYNC 75Hz [29WL500-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20220104105735_50584_352_1-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์