| Display Size | 27 “ |
| Display Type | VA |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast Ratio | 1800:1 |
| Recommended Resolution | 1920 x 1080 @ 165 Hz |
| Brightness | 250 cd/m2 |
| Response Time | 5ms |
| Input Terminal | 2x HDMI 1x DisplayPort 1.2 |
| Color Gamut | NTSC 70% |
| Color Support | 16.7M |
| Power source – AC/DC adapter | 100-240 Vac, 50-60 Hz |
| Wall Mountable | 100 x 100 |
| Weight | 3.87 kg |
| Warranty | 3 Year |
(27GS50F-B.ATMQ) Monitor LG UltraGear 27 ” VA 16:9 1800:1 1920 x 1080 @ 165 Hz
📞 Call
| PRODUCT TYPE | Monitor |
|---|---|
| Brand | LG |
| Display Size | 27 " |
| Display Type | VA |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Contrast Ratio | 1800:01:00 |
| Resolution | 1920 x 1080 @ 165 Hz |
| Brightness | 250 cd/m2 |
| Response Time | 5ms |
| Input Terminal | 2x HDMI 1x DisplayPort 1.2 |
| Color Gamut | NTSC 70% |
| Color Support | 16.7M |
| Power source | 100-240 Vac, 50-60 Hz |
| Wall Mountable | 100 x 100 |
| Speaker | |
| Backlight Type | |
| Power Consumption | |
| Power Supply | |
| Inbox accessories | |
| Camera | |
| Weight | 3.87 kg |
| Warranty | 3 Year |




![LG-MONITOR-24GN60R-B.ATM-IPS-144Hz-1-square_medium.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 23.8'' LG 24GN60R-B (IPS, HDMI, DP) [24GN60R-B.ATM]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/LG-MONITOR-24GN60R-B.ATM-IPS-144Hz-1-square_medium-300x300.jpg)
![monitor-lg-ultrafine-5k-27md5kl-b.jpg [27MD5KL] Monitor LG UltraFine 5K (27MD5KL-B)](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/monitor-lg-ultrafine-5k-27md5kl-b-300x300.jpg)

![20210920172751_48689_352_2.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 23.8'' LG 24MP400-B (IPS, VGA, HDMI) 75Hz [24MP400-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20210920172751_48689_352_2-300x300.jpg)
![20181117144505_30801_21_1.jpg จอมอนิเตอร์ Monitor 23.8'' LG 24MK600M-B (IPS, HDMI) 75Hz [24MK600M-B]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/20181117144505_30801_21_1-300x300.jpg)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์