| CPU | Intel® Core™ i5-10500 (3.1 GHz base frequency, up to 4.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 6 cores) |
| Memory | 4GB (1x4GB) DDR4 2666 NECC |
| Hard Disk | 1TB 7200RPM SATA-6G 3.5 |
| Graphic Card | Intel UHD Graphics 630 |
| Optical Drive | HP 9.5 mm Slim DVD-Writer |
| USB | Front: 4 SuperSpeed USB 5Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB 10Gbps signaling rate / Rear: 2 USB 2.0 |
| Port | Front: 1 headphone/microphone combo / Rear: 1 HDMI; 1 line in; 1 line out; 1 power connector; 1 RJ-45; 1 serial; 1 VGA |
| Sound / Audio | Realtek ALC3601 codec, optional internal speaker, combo microphone/headphone jack |
| Network | LAN: Integrated 10/100/1000M GbE WLAN: Realtek 802.11a/b/g/n/ac (1×1) and Bluetooth® 4.2 Combo |
| Power Supply | 310 W internal power supply, up to 90% efficiency, active PFC |
| OS | Windows 10 Pro 64bit |
| Weight | 4.7 kg |
| Warranty | 3 Year Onsite |
(235Y2PA#AKL) HP 280 G6 PRO MT DESKTOP PC i5-10500/4GB/1TB/Intel UHD Graphics 630/Windows 10 Pro
📞 Call
| Brand | HP |
|---|---|
| CPU | 12 MB L3 cache, 6 cores), Intel® Core™ i5-10500 (3.1 GHz base frequency, up to 4.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology |
| Memory | 4GB (1x4GB) DDR4 2666 NECC |
| Hard Disk | 1TB 7200RPM SATA-6G 3.5 |
| Graphic Card | Intel UHD Graphics 630 |
| Optical Drive | HP 9.5 mm Slim DVD-Writer |
| Keyboard/Mouse | |
| USB | Front: 4 SuperSpeed USB 5Gbps signaling rate; 2 SuperSpeed USB 10Gbps signaling rate / Rear: 2 USB 2.0 |
| Port | Front: 1 headphone/microphone combo / Rear: 1 HDMI; 1 line in; 1 line out; 1 power connector; 1 RJ-45; 1 serial; 1 VGA |
| Network | LAN: Integrated 10/100/1000M GbE WLAN: Realtek 802.11a/b/g/n/ac (1×1) and Bluetooth® 4.2 Combo |
| Power Supply | 310 W internal power supply, up to 90% efficiency, active PFC |
| OS | Windows 10 Pro 64bit |
| Warranty | 3 Year Onsite |
| Color | |
| Weight | 4.7 kg |
| Sound / Audio | Realtek ALC3601 codec, optional internal speaker, combo microphone/headphone jack |



![70F82PAAKL.jpg [81P13PA#AKL] PC “HP” Pro Tower 280 G9 i5-12500/8GB/256GB SSD/Dos](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/70F82PAAKL-300x300.jpg)

รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์