คุณสมบัติ Monitor 27” PHILIPS 27E1N5500LB/67 (VA, HDMI) 100Hz
| Brand | PHILIPS |
| Model | 27E1N5500LB/67 |
| Screen Size | 27″ |
| Panel Type | VA |
| Pixel Pitch | 0.2331 x 0.2331mm |
| Maximum Resolution | 2560 x 1440 QHD |
| Brightness | 300 cd/m2 |
| Contrast Ratio | 4000:1 |
| Viewing Angle | 178º (H) / 178º (V) |
| Response Time | 4 ms (GtG) |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Color Support | 16.7 M (8 bit) |
| Color Gamut | sRGB 100% / NTSC 82.77% |
| HDMI | 2x Port v2.0 |
| DisplayPort | 1x Port v1.4 |
| USB | None |
| Speaker | Speaker : N/A Earphone Jack : x1 |
| Special Features | Display Features Adaptive-Sync mode LowBlue Adjustment Tilt : -5/20° Swivel : -/+ 90° Height : 130mm VESA : 100x100mm Kensington : Yes |
| Package Contents | N/A |
| Dimension | (W x D x H) : 61.40 x 51.00 x 21.20 cm |
| Net Weight | 5.24 KG |
| Package Dimension | (W x D x H) : 78.00 x 52.50 x 18.60 cm |
| Gross Weight | 8.80 KG |
| Volume | 76,167.00 cm3 |
รายละเอียดสินค้า Monitor 27” PHILIPS 27E1N5500LB/67 (VA, HDMI) 100Hz



![philips-27e1n5500lb-67-27-inch-va-2k-monitor-100hz-cover-view.jpg จอคอม Philips 27E1N5500LB/67 27" VA 2K Monitor 100Hz [27E1N5500LB/67]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/philips-27e1n5500lb-67-27-inch-va-2k-monitor-100hz-cover-view-40x40.jpg)
![philips-27e1n5500lb-67-27-inch-va-2k-monitor-100hz-perside-view.jpg จอคอม Philips 27E1N5500LB/67 27" VA 2K Monitor 100Hz [27E1N5500LB/67]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/philips-27e1n5500lb-67-27-inch-va-2k-monitor-100hz-perside-view-40x40.jpg)
![philips-27e1n5500lb-67-27-inch-va-2k-monitor-100hz-side-view.webp จอคอม Philips 27E1N5500LB/67 27" VA 2K Monitor 100Hz [27E1N5500LB/67]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/philips-27e1n5500lb-67-27-inch-va-2k-monitor-100hz-side-view-40x40.webp)
![philips-27e1n5500lb-67-27-inch-va-2k-monitor-100hz-back-view.webp จอคอม Philips 27E1N5500LB/67 27" VA 2K Monitor 100Hz [27E1N5500LB/67]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/philips-27e1n5500lb-67-27-inch-va-2k-monitor-100hz-back-view-40x40.webp)
![philips-32e1n5800l-67-31-5-inch-va-4k-monitor-60hz-cover-view.jpg จอคอม Philips 32E1N5800L/67 31.5" VA 4K Monitor 60Hz [32E1N5800L/67]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/philips-32e1n5800l-67-31-5-inch-va-4k-monitor-60hz-cover-view-300x300.jpg)
![philips-242e2fe-67-23-8-inch-ips-monitor-75hz-cover-view.jpg จอคอม Philips 242E2FE/67 23.8'' IPS Monitor 75Hz [242E2FE/67]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/philips-242e2fe-67-23-8-inch-ips-monitor-75hz-cover-view-300x300.jpg)