คุณสมบัติ Monitor 19.5” PHILIPS 203V5LHSB2/67 (TN, VGA, HDMI) 60Hz
| Brand | PHILIPS |
| Model | 203V5LHSB2/67 |
| Screen Size | 19.5” |
| Panel Type | TN |
| Pixel Pitch | 0.26 x 0.26 mm |
| Maximum Resolution | 1600 x 900 |
| Brightness | 200 cd/m² |
| Contrast Ratio | 600:1 |
| Dynamic Contrast Ratio | N/A |
| Viewing Angle | 90º (H) / 65º (V), @ C/R > 10 |
| Response Time | 5 ms |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Color Support | 16.7 M |
| Color Gamut | sRGB |
| HDMI | 1 port |
| DisplayPort | None |
| DVI | None |
| D-Sub (VGA) | 1 port |
| Mini HDMI | None |
| Mini DisplayPort | None |
| USB | None |
| Speaker | None |
| Special Features | N/A |
| Package Contents | N/A |
| Dimension | (W x D x H) : 46.50 x 17.00 x 35.50 cm |
| Net Weight | 2.33 KG |
| Package Dimension | (W x D x H) : 50.30 x 10.90 x 35.00 cm |
| Gross Weight | 3.23 KG |
| Volume | 19,189.45 cm3 |

อ้างอิงจาก:https://www.philips.co.th/
![philips-203v5lhsb2-67-19-5-inch-tft-monitor-60hz-cover-view.jpg จอคอม Philips 203V5LHSB2/67 19.5" TFT Monitor 60Hz [203V5LHSB2/67]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/philips-203v5lhsb2-67-19-5-inch-tft-monitor-60hz-cover-view-40x40.jpg)
![philips-203v5lhsb2-67-19-5-inch-tft-monitor-60hz-right-view.jpg จอคอม Philips 203V5LHSB2/67 19.5" TFT Monitor 60Hz [203V5LHSB2/67]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/philips-203v5lhsb2-67-19-5-inch-tft-monitor-60hz-right-view-40x40.jpg)
![philips-271v8lb-67-27-inch-va-fhd-monitor-100hz-cover-view.jpg จอคอม Philips 271V8LB/67 27" VA FHD Monitor 100Hz [271V8LB/67]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/philips-271v8lb-67-27-inch-va-fhd-monitor-100hz-cover-view-300x300.jpg)
![philips-271v8b-67-27-inch-ips-fhd-monitor-100hz-cover-view.jpg จอคอม Philips 271V8B/67 27" IPS FHD Monitor 100Hz [271V8B/67]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/philips-271v8b-67-27-inch-ips-fhd-monitor-100hz-cover-view-300x300.jpg)
![philips-241v8lb-67-23-8-inch-va-fhd-monitor-100hz-cover-view.jpg จอคอม Philips 241V8LB/67 23.8" VA FHD Monitor 100Hz [241V8LB/67]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/philips-241v8lb-67-23-8-inch-va-fhd-monitor-100hz-cover-view-300x300.jpg)
![philips-241v86-va-75hz-1.jpg จอคอม Philips 241V8L6/67 23.6" VA Monitor 75Hz [241V8L6/67]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/philips-241v86-va-75hz-1-300x300.jpg)
![philips-221v8-67-1-square_medium.jpg จอคอม Philips 221V8L/67 21.5" VA Monitor 75Hz [221V8L/67]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/philips-221v8-67-1-square_medium-300x300.jpg)