| CPU | Intel® Core™ i3-10105 Processor 3.7 GHz (6M Cache, up to 4.4 GHz, 4 cores) |
| Memory | 4GB DDR4 U-DIMM 4GB DDR4 U-DIMM |
| Hard Disk | 256GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD |
| Graphic Card | Integrated Graphic |
| Optical Drive | DVD writer 8X |
| TouchScreen | None |
| USB | 4x USB 2.0 Type-A 4x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Port | 1x RJ45 Gigabit Ethernet 1x HDMI 1.4 1x VGA Port 1x DVI-D 2x PS2 1x Serial port 3 x Audio jacks 1x Headphone 1x MIC in |
| Sound / Audio | High Definition 7.1 Channel Audio |
| Network | Intel WGI219V 10/100/1000 GbE, non-vPro, Wi-Fi 6(802.11ax)+Bluetooth 5.0 (Dual band) 2*2 |
| Power Supply | 200W power supply (80+ Bronze, peak 250W) |
| OS | Dos |
| Weight | 7.0 kg |
| Warranty | 3 Years OSS |
| Color | Black |
(D500TC-3101051090) ASUS EXPERTCENTER D5 TOWER D500TC DESKTOP PC i3-10105/4GB/256GB M.2 SSD/Integrated Graphic/Dos/Black
📞 Call
| Brand | ASUS |
|---|---|
| CPU | 4 cores), Intel® Core™ i3-10105 Processor 3.7 GHz (6M Cache, up to 4.4 GHz |
| Memory | 4GB DDR4 U-DIMM 4GB DDR4 U-DIMM |
| Hard Disk | 256GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD |
| Graphic Card | Integrated Graphic |
| Optical Drive | DVD writer 8X |
| Keyboard/Mouse | |
| USB | 4x USB 2.0 Type-A 4x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Port | 1x RJ45 Gigabit Ethernet 1x HDMI 1.4 1x VGA Port 1x DVI-D 2x PS2 1x Serial port 3 x Audio jacks 1x Headphone 1x MIC in |
| Network | Intel WGI219V 10/100/1000 GbE, non-vPro, Wi-Fi 6(802.11ax)+Bluetooth 5.0 (Dual band) 2*2 |
| Power Supply | 200W power supply (80+ Bronze, peak 250W) |
| OS | Dos |
| Warranty | 3 Years OSS |
| Color | Black |
| Weight | 7.0 kg |
| Sound / Audio | High Definition 7.1 Channel Audio |




![expert-center-tower-five-hundred-dock-four.jpg PC Asus ExpertCenter D500TD-5124001460 TW I5-12400/8GB/256GB/DOS/TPM/200W/ODD/B660 [90PF0332-M01CE0]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/expert-center-tower-five-hundred-dock-four-300x300.jpg)
![w800-1-8.png ASUS S500TD [S500TD-512400022W]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/w800-1-8-300x300.png)
![computer-pc-acer-veriton-m4690g-udvwsst00r.jpg Computer PC Acer Veriton M4690G [UD.VWSST.00R]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/computer-pc-acer-veriton-m4690g-udvwsst00r-300x300.jpg)
![w800-7-6.png ASUS S500TE [S500TE-513400001WS]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/w800-7-6-300x300.png)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์