| SKU | D-1000HD |
| Brand | Cleanline |
| Series | D Series |
| Topology | Line Interactive |
| Waveform Type | Simulated Sine Wave |
| Power Factor | 0.4 |
| Output Power Capacity | 1000VA/410W |
| Output Voltage | 220 Vac+/-10%; 220 Vac +/- 5% (Backup mode) |
| Output Frequency | 50Hz +/- 0.1% |
| Output Connctions | 4x Universal |
| Universal Output | Yes |
| Input Voltage | 226 Vac+/-25% (165-275 Vac) |
| Input Frequency | 50Hz +/- 10% (auto sensing) |
| Input Connections | NEMA 5-15P |
| Battery Type | Lead-Acid |
| Typical Recharge Time | 4-6 Hours (90% After Fully Discharged) |
| LCD Display | Yes |
| Rack Convertible | None |
| Dimension | 100 x 287 x 142 mm |
| Weight | 4.9 kg |
| Warranty | 2 Years Onsite |
| N/A |
(D-1000HD) UPS (เครื่องสํารองไฟฟ้า) Cleanline D Series 1000VA/410W
📞 Call
| SKU | D-1000HD |
|---|---|
| Brand | Cleanline |
| Series | D Series |
| Topology | Line Interactive |
| Waveform Type | Simulated Sine Wave |
| Power Factor | 0.4 |
| Output Power Capacity | 1000VA/410W |
| Output Voltage | 220 Vac+/-10%; 220 Vac +/- 5% (Backup mode) |
| Output Frequency | 50Hz +/- 0.1% |
| Output Connctions | 4x Universal |
| Universal Output | Yes |
| Input Voltage | 226 Vac+/-25% (165-275 Vac) |
| Input Frequency | 50Hz +/- 10% (auto sensing) |
| Input Connections | NEMA 5-15P |
| Battery Type | Lead-Acid |
| Typical Recharge Time | 4-6 Hours (90% After Fully Discharged) |
| LCD Display | Yes |
| Rack Convertible | None |
| Dimension | 100 x 287 x 142 mm |
| Weight | 4.9 kg |
| Warranty | 2 Years Onsite |




![4130322.jpg UPS CLEANLINE D-2000L (2000VA/1200W) [D-2000L]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/4130322-300x265.jpg)
![0003816_cleanline-t-2000-2000va1800w-t-series-tower-E0B980E0B884E0B8A3E0B8B7E0B988E0B8ADE0B887E0B8AAE0B8B3E0B8A3E0B8ADE0B887E0B984E0B89F.png UPS CLEANLINE T-2000 (2000VA/1800W) [T-2000]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/0003816_cleanline-t-2000-2000va1800w-t-series-tower-E0B980E0B884E0B8A3E0B8B7E0B988E0B8ADE0B887E0B8AAE0B8B3E0B8A3E0B8ADE0B887E0B984E0B89F-300x300.png)
![4002276.jpg UPS CLEANLINE D-1500K (1500VA/900W) [D-1500K]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/4002276-300x300.jpg)
![0004025_cleanline-ups-l-1150d-1150va630w-286a-ups-line-interactive-with-stabilizer-design.png UPS CLEANLINE L-1150D (1150VA/630W) [L-1150D]](https://iristechworld.com/wp-content/uploads/2025/08/0004025_cleanline-ups-l-1150d-1150va630w-286a-ups-line-interactive-with-stabilizer-design-300x300.png)
รีวิว
ยังไม่มีบทวิจารณ์