| Types | Notebook |
|---|---|
| Grade | Commercial |
| Series | ProBook |
| Sub Series | 4 G1iR |
| Brand | HP |
| CPU | Intel® Core™ 5 120U (up to 5.0 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 10 cores, 12 threads) |
| PROCESSOR | Intel |
| NPU | 0 |
| MEMORY | RAM 16GB (1x16GB) DDR5 5600 CR (Memory slot = 2) |
| STORAGE | SSD 512GB PCIe NVMe Value |
| Year Released | 2025 |
| Factor | Conventional |
| Display | 14" diagonal, WUXGA (1920 x 1200), IPS, anti-glare, 300 nits, 62.5% sRGB, 5 MP IR camera |
| Display Size | 14" |
| Graphics | Intel Graphics |
| Keyboard | Spill-resistant keyboard |
| Operating System | Windows11Pro |
| Camera | 5 MP IR camera |
| Connection ports | Left (1) HDMI 2.1, (1) Super Speed USB Type-A 5Gbps signaling rate Power charging (2) Super Speed+ USB Type-C® 20Gbps signaling rate USB Power Delivery DisplayPort™ 1.4 Right (1) Super Speed USB Type-A 5Gbps signaling rate Data only, (1) RJ45 Ethernet port |
| Wireless | Intel® Wi-Fi 6E AX211 (2×2) and Bluetooth® 5.3 wireless card |
| Battery | 3-cell, 48Whr, Long Life, Fast Charge 45W USB-C Power Adapter |
| Color | Silver |
| Warranty | 3Yrs onsite |
| Bundle | Mouse & Bag |
| Option | N/A |
| Weight | Starting at 1.39 kg |
(BX3B3AT#AKL) Notebook HP ProBook 4 G1iR Core 5 120U/16GB/512GB SSD/14.0″/Win11Pro
📞 Call
฿27,420.00






