| Name | (9105-32344) UPS “Eaton” 9E10KVA Tower with supercharger (no battery) |
| Brand | Eaton |
| Technology | Online double conversion |
| Output Power Capacity | 10000VA/8000Watt |
| Nominal Output Voltage | 230V |
| Output Frequency | 50/60 Hz autoselect |
| Output Connections | Hardwired |
| Nominal Input Voltage | 220/230/240V |
| Input Frequency | 50/60 Hz autoselection |
| Input Voltage Range | 176-276V without derating (up to 110-276V with derating) |
| Dimension | 708.5mm x 262.4mm x 612.9mm |
| Weight | 85.4 kg |
| Warranty | 2 Yrs On-Site |
(9105-32344) UPS “Eaton” 9E 10000VA/8000W with Supercharger (No Battery)
📞 Call
| Brand | EATON |
|---|






