| Name | (9103-73929) UPS “Eaton” 9E2000VA Tower Extendable Back up time |
| Brand | Eaton |
| Technology | Online double conversion |
| Output Power Capacity | 2000VA/1600Watt |
| Nominal Output Voltage | 230V |
| Output Frequency | 50/60 Hz autoselect |
| Output Connections | 6 x IEC C13 |
| Nominal Input Voltage | 230V |
| Input Frequency | 40Hz-70Hz, 50/60 Hz autoselection |
| Input Voltage Range | 176-300V without derating (up to 100-300V with derating) |
| Dimension | 330mm x 190mm x 399mm |
| Weight | 22.4 kg |
| Warranty | 3Yrs On-Site |
(9103-73929) UPS “Eaton” 9E 2000VA/1600W
📞 Call
| Brand | EATON |
|---|






