| SKU | 4XJ1M77972 |
| Brand | Lenovo |
| Warranty Type | For warranty/replacement, contact Lenovo at privacyfilters1@LenovoBeijing.onmicrosoft.com |
| OS Requirements | OS Independent |
| Packed Weight | 0.13kg(0.3lb) |
| Other Operating Environment | N/A |
| Other Physical Specifications | N/A |
| Agency Approvals | N/A |
| Package Type | Plain white envelope |
| Packed Dimensions (L x D x H) | 387 x 254 x 3 mm / 10 x 15.2 x 0.1 in |
| Special/Added Features | N/A |
| Warranty Period | 1 year |
| Maximum Operating Temperature | N/A |
| Minimum Operating Temperature | N/A |
| Maximum Relative Humidity (%) | N/A |
| Minimum Relative Humidity (%) | N/A |
| Stock Status | Made to stock |
| Cold Resistance | -30 degrees Celsius for 240 hours(-22 degrees Fahrenheit for 240 hours) |
| Film Thickness | 0.29mm(0.01in) |
| Filter Type | Laptop filter |
| Heat Resistance | 65 degrees Celsius for 240 hours(149 degrees Fahrenheit for 240 hours) |
| Humidity Resistance | 40 degrees Celsius(104 degrees Fahrenheit), 95%RH for 240 hours |
| Surface Coating | a glossy side and a matte side |
| Thermal Shock | -20 degrees Celsius(-4 degrees Fahrenheit) for 1 hour to 60 degrees Celsius(140 degrees Fahrenheit) for 1 hour, 5 cycles |
| Transmission | 85% |
| Transmission Blockage Angle | >30˚ |
(4XJ1M77972) Lenovo 14-inch Bright Screen Privacy Filter for X1 Yoga Gen6 from 3M
📞 Call
| Types | ACCESSORIES |
|---|---|
| PRODUCT TYPE | PRIVACY FILTERS – BLACK |
| Brand | LENOVO |

